Recenze AOC

AOC Q27V4EA

Ověřený zákazník JPC s.r.o. Ověřený zákazník

Přidáno: 3. září 2022

Zakoupeno v JPC s.r.o.

Velký monitor s rozlišením QHD za dobrou cenu.

AOC 24B2XDAM

AOC 24B2XDAM

Ověřený zákazník CZC.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 27. srpna 2022

Zakoupeno v CZC.cz

• Bohužel chybí vstup HDMI - složitější připojení.
  • Zvuk je málo hlasitý.

AOC C32G2ZE

AOC C32G2ZE

David David

Přidáno: 24. července 2022

Dobrý monitor, nejvíc se mi na tom líbí barvy, pokud máte kvalitní soubor filmu s vysokým bitratem, vypadá to nádherně. Co mě ale velmi zklamalo je oněch 240Hz, přešel jsem na to ze 72Hz a věřte nebo ne, není to pro mě snad žádné zlepšení. Proč? Odezva. Pohyb prostě vůbec není ostrý, a to mám overdrive na strong. Je hezké že máte 240 snímků za sekundu, ale pokud pixelu trvá pořád tak dlouhou dobu než změní barvu, je to k ničemu. Já si ho koupil protože jsem potřeboval velký panel na dálku kvůli očím, a občas si zahrál. Ale pokud je někdo opravdu gamer tak bych šel jedině do panelů s nízkou odezvou, ''fast IPS'' atd. Tuším že i Samsung Odyssey ja VA a má kolem 1ms bez MPRT.

Ověřený zákazník MALL.CZ P. Hrnčíř

Přidáno: 8. července 2022

solidní provedení
pivot
USB hub včetně USB s napájením
solidní obraz
nastavitelnost

Ověřený zákazník Alza.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 24. června 2022

Zakoupeno v Alza.cz

• opravdu velký monitor se skvělým rozlišením, výborný pro technické kreslení

chimerababel chimerababel

Přidáno: 21. června 2022

• Kvalitně zpracovaný monitor a pivot
  • Jemný obraz na tuto úhlopříčku ideální rozlišení 2K
  • Za mě, věrné podání barvy
  • Dobrá spotřeba
  • Ovládání a nastavení přes aplikaci
  • Velká konektivita (množství konektorů)
  • Tři roky záruka
  • reproduktory jsou fakt základ (hlasový projev tak do kanclu)
  • celkově méně robustní taková soft konstrukce

Monitor mě za svoji cenu nadchnul kvalitou zpracování a hlavně obrazem (jemnost a barvy) i když má méně robustní provedení. Líbí se mi taky možnost jej nastavit přes aplikaci a na nic nemačkat, záruka tři roky velké množství konektorů, dobrá spotřeba. Integrované reproduktory jsou hodně základní tak někam do kanclu určitě ne na hudbu a filmy.

Ověřený zákazník OKAY.cz Rendis

Přidáno: 23. března 2022

• pomer cena vykon
  • 144Hz
  • g-sync ready
  • pekny obraz, vysoky kontrast, uzke ramiky
  • 1ms odozva
  • moznosti polohovania stojanu, stabilita stojanu
  • origo AOC program i-Menu, G-Menu
  • moznost vesa zavesenia
  • stojan zabera viac miesta na stole nez som cakal
  • OSD menu a jeho ovladanie neni uzivatelsky privetive, ale riesi to origo AOC program i-Menu

celkovo pekny design, decentny aj pre starsich hracov :) ziadne prehnane ledky

Václav Václav

Přidáno: 4. března 2022

• ideální kombinace velikosti a rozlišení na práci
  • robustní konstrukce
  • výškově nastavitelný + pivot
  • konzervativní business design (žádné výstřední tvary, lasklé laciné pseudcool povrchy jako u Dellu)
  • všechny důležité vstupy (DP, HDMI, USB3, audio)
  • všechny podstatné kabely v balení (230V, DP, USB3, audio)
  • hodně možností nastavení, přehledné menu v češtině
  • rozumná cena
  • stranově se otáčí celá základna, což při umístění nadoraz u stěny může někomu vadit
  • mezi zobrazovací plochou a rámečkem je cca 2 mm tenká lesklá plocha, která při přímém slunečním světle hází prasátka

Perfektní pracovní monitor s podle mě ideálním poměrem velikosti a rozlišení, kvalitním obrazem, ze kterého nebolí oči, robustní konstrukcí, konzervativním profi designem, za který se nebudete v kanceláři stydět a v neposlední řadě celkem pěknou cenou. Potěší všechny potřebné kabely v balení (někde někdo psal, že chybí USB kabel, není to pravda). Pouze pozor na to, že stranové otáčení je zajištěno otočnou plochou zespoda základny = otáčí se celá základna. Pokud máte monitor nadoraz u stěny a využíváte otáčení monitoru, trochu to vadí. A mezi zobrazovací plochou a tenkým rámečkem je po stranách a nahoře asi 2 mm tenká lesklá plocha. Vypadá to, že vrchní matná vrstva končí o 2 mm před okrajem (není to špatné slícování, mezera je okolo celého monitoru stejně široká), takže tam je vidět ta lesklá vrstva pod ní. Nijak mi to nevadí, na funkci rostlináře to nemá vliv, ale u profi monitoru si to mohli odpustit.

Ověřený zákazník CZC.cz Petra Červená

Přidáno: 24. února 2022

Zakoupeno v CZC.cz

• prohnutý display super na hraní her
  • perfektní obraz i zvuk

Ověřený zákazník Electro World Ověřený zákazník

Přidáno: 16. ledna 2022

Zakoupeno v Electro World

• Opravdu krásné a jasné barvy,ostrý obraz.
  • Hrozný zvuk z vestavěných reproduktorů
AOC 24P2C

AOC 24P2C

Ověřený zákazník Smarty.cz Lukáš

Přidáno: 12. ledna 2022

Zakoupeno v Smarty.cz

• Připojení přes USB-C
  • Velký rozsah výškového nastavení monitoru
  • Ovládání nastavení obrazu přímo na monitoru
  • Tragické přesaturované barvy - nejde nastavit

Pokud by měl monitor normální sytost barev, byl by skvělý. Bohužel jsem nedokázal nastavit barvy do nějaké akceptovatelné úrovně. Monitor jsem vrátil.

Ověřený zákazník CZC.cz JP

Přidáno: 26. prosince 2021

Zakoupeno v CZC.cz

Koupeno jako dárek, po rozbalení vypadá mnohem lépe než na fotkách. Zatím spokojenost, obraz krásný

Ověřený zákazník kak.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 25. prosince 2021

Zakoupeno v kak.cz

• Velký monitor se super zobrazením.

Ověřený zákazník CZC.cz Jiří Růžička

Přidáno: 18. prosince 2021

• je to super

H-S H-S

Přidáno: 11. prosince 2021

• pěkné a asi docela přesné barvy
  • žádné vadné pixely (ale to je vždy loterie..)
  • monitor má charakteristický "IPS glow", ale není příliš výrazný, což hodnotím kladně
  • bytelný stojan a moderní vzhled
  • dobrá cena za to co všechno nabízí
  • monitor nemá analogový audio vstup (Line in), přestože to na webu udávají prodejci i výrobce
  • bílá LED je zbytečně jasná a v menu monitoru není možnost ji vypnout (vyřeší nálepka..)
  • trochu pomalejší probouzení (asi 5 až 6 vteřin na HDMI)
  • balení neobsahuje USB kabel pro připojení integrovaného hubu
  • reproduktory jsou dost podprůměrné (velká, nepříjemná špička v odezvě kolem 1,3 kHz)

Na první dojem jde o pěkný a docela levný UHD monitor s USB hubem, integrovanými reproduktory a nastavitelným stojanem. Na druhý dojem má pár drobných much, ale pořád jde o hezké zařízení, se kterým jsem spokojený.

Nějaký ten charakteristický "IPS glow" (zjasnění v rozích při pohledu zblízka nebo pod úhlem) jsem čekal, a i když jsem byl chvíli po prvním zapnutí trochu zklamaný, uvědomil jsem si, že můj starší IPS monitor vlastně není o nic lepší. Jen si toho zkrátka většinou ani nevšimnu, protože vidět je to hlavně na černé obrazovce a na tu se tak často nedívám. :) Po chvíli používání musím uznat, že AOC U27P2 je na tom pravděpodobně lépe nebo stejně jako můj 5 let starý Samsung U24850R, takže to beru jen jako malou "IPS daň" za lepší barvy. Perfektní černou a barvy zároveň holt zatím zvládne asi jedině OLED. Gamut docela dobře kopíruje sRGB, takže barvy by měly vypadat cca tak jak mají i bez kalibrace (na rozdíl od kousků s mnohem větším gamutem, kde bývají barvy bez nastavení správy barev moc saturované).

Asi na dvou místech u okraje je na bílém pozadí vidět velmi slabý nádech do žluta. Je to ale opravdu jen krátký tenký pásek a vidět je to jen pokud člověk vysloveně hledá vady na jednobarevném pozadí, takže to neberu jako problém. Matný povrch není extrémně matný (kdyby byl, rozmazával by při 163 DPI jinak krásně ostrý obraz), ale odrazy rozptyluje dostatečně. Celkově jsem s kvalitou obrazu velmi spokojen. Nezapomeňte si nastavit škálování na 150 nebo 125 %, aby si kolemjdoucí nestěžovali "že je na tom 4K všechno moc malé". :)

Chybějící audio vstup pro mě bylo poměrně velké překvapení, a zdá se, že možná i pro samotného výrobce: ten totiž dokonce v krabici dodává i audio kabel, který je tam tím pádem úplně k ničemu. Na rozdíl od webu to má v manuálu výrobce uvedeno správně a Line-in tam není ani v seznamu portů, ani v diagramu kde je na přístroji nalézt.

Když jsem nakonec do monitoru dostal audio přes HDMI, až jsem se trochu zděsil, jak špatné integrované reproduktory mohou být. Čekal jsem samozřejmě absenci nízkých frekvencí, ale podle měření v Room EQ Wizard odezva rozumně vystoupá až kolem 400 Hz, pak vystřelí asi 10 dB nahoru v okolí 1,3 kHz, spadne zase dolů, až do 6 kHz je relativně stabilní a pak docela rychle klesá dolů. Po vyrovnání odezvy pomocí parametrického ekvalizéru jsou reproduktory docela použitelné "na Internet", ale zážitek z filmů nebo hudby bych si tím kazit nechtěl. Pokud nevíte co je parametrický ekvalizér, raději předstírejte že tam žádné reproduktory nejsou a připojte si sluchátka.

Monitor se snaží tvářit jako že má tenké rámečky, což je ale ve výsledku spíš na škodu: ve vypnutém stavu to působí dobře a moderně, ale po zapnutí zjistíte, že obraz začíná asi až 5 mm od okraje. Na škodu je to proto, že kdyby byly "opravdové" okraje tlustější, byl by monitor odolnější, a nebylo by tak snadné jej zapatlat prstama při otáčení nebo změně výšky. Na druhou stranu se díky tomu nebude v rozích držet prach, který se pak špatně odstraňuje, což se mi stávalo u starého monitoru. Stojan je z kovu a působí docela bytelně. V podstavci je podložka, která umožňuje snadnou rotaci aniž by se poškrábal stůl. Nastavení výšky neprobíhá nějak zvlášť hladce, ale jde to. Asi lepší aby to trochu drhlo, než aby monitor sám sjížděl dolů. Rotace na výšku v pohodě.

Možná to vypadá, že popisuju hlavně samé negativní věci, ale je spíš tím, že toho co mi nevadí si nevšimnu. :) Za tu cenu je to super monitor, rozhodně lepší než můj 5 let starý UHD monitor, který stál o dva a půl tisíce víc. Reproduktory a chybějící port jsou sice totální fail, ale tak je to hlavně monitor a ne reproduktor, takže ubírám jenom půl hvězdičky (taky za ty ostatní drobnosti).

Zobrazuji 101 - 120 ze 175 recenzí 1...4 5 [ 6 ] 7 8...9